MVR05D621K
- Mfr.Part #
- MVR05D621K
- Datasheet
MVR05D621K
- Description
- VARISTOR 620V 400A 5MM DISC THRU
- Stock
- 369
- Capacitance @ Frequency :
- 40 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 400 A
- Energy :
- 21J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 385 V
- Maximum DC Volts :
- 505 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 5mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 682 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 558 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 620 V